New
Vintage Members Only MB-025 Women's Gold Tone Watch Black Dial Quartz
Members Only MB-025 Women's Quartz WatchStylish Members Only women's dress watch, model MB-025.Gold-... Read More
Price
$99.00
Tax-included.
- Stock: In Stock
- Brand: MEMBERS ONLY
- Model: 127783426270
Members Only MB-025 Women's Quartz Watch
Stylish Members Only women's dress watch, model MB-025.
Gold-tone case and chunky statement bracelet with a sleek black dial, gold markers, and date window.
Condition:
- Excellent pre-owned condition with very minimal signs of wear
- Protective film still on the stainless steel case back
- Fully working quartz movement – keeps excellent time
- Fits 6.5 inch wrist comfortably
Engraved on the case back: MB-025 (G), 100 FT water resistant, stainless steel back, and "MEMBERS ONLY" with code 1-98.
A classic 1990s fashion watch in nice shape – perfect for everyday wear or vintage collectors.
| Parameter | Value |
| Band Color | Gold |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Width | 18 mm |
| Band/Strap | Bracelet |
| Bezel Color | Gold |
| Brand | MEMBERS ONLY |
| Case Color | Gold |
| Case Finish | Polished |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 34 mm |
| Country of Origin | Japan |
| Department | Unisex Adults |
| Dial Color | Black |
| Display | Analog |
| Features | 12-Hour Dial |
| Indices | Dot Indexes |
| Model | MB-025 |
| Movement | Quartz |
| Style | Standard/Classic,Casual,Classic |
| Type | Wristwatch |
| Vintage | Yes |
| Watch Shape | Round |
| Water Resistance | 30 m (3 ATM) |
| With Original Box/Packaging | No |
| Year Manufactured | 1990-1999 |
Processing time: 2-5 business days. Returns are accepted within 14 days of delivery for eligible items. The item must be returned in its original condition and packaging. Refunds will be processed within 7-10 business days after we receive and inspect the returned item. For more information, please refer to our Return Policy.